Meeting Attendance

The Full Governing Body has formally met 3 times during the academic year 2017-2018. Attendance at these meetings was as follows:

Name Attended Out of
Mrs Sally Azarmi (appointed 28.11.2017) 3 3
Mrs Glyn Barritt (Vice Chair) 3 3
Mrs Debbie Botham (term ended 26.11.2017) 0 0
Mr Neil Brinded (term ended 18.11.2017) 0 0
Prof. George Constantinides (appointed 26.11.2017) 3 3
Mr Andrew Cranston (appointed (01.09.2017) 2 3
Mr Mike Elliff 3 3
Mrs Sarah Ellis (Responsible Officer, retired 20.07.18) 2 3
Mr Philip Hoddell 2 3
Mrs Debbie Hoy 2 3
Mr John C Johnston 2 3
Rajesh Nagarjunan (term ended 27.11.2018) 0 0
Mr Ross Neale 3 3
Judy Owens 3 3
Mrs Janet Perry (Chair) 3 3
Mr David Ratcliffe 3 3
Mr Phil Roberts 3 3
Dr Iain Ross (appointed 28.11.2017) 2 3
Mr John Russell (Headmaster) 3 3
Dr John G Tillett MBE 1 3
Mr Iain Turner 2 3
Mr Philip Watkins MBE (retired 16.08.2018) 2 2

The Finance Committee has formally met 4 times during the academic year 2017-2018. Attendance at these meetings was as follows:

Name Attended Out of
Mr John C Johnston (Committee Chair) 4 4
Mr Andrew Crayston 3 4
Mrs Sarah Ellis 0 4
Mrs Janet Perry 4 4
Mr John Russell (Headmaster) 4 4
Mr Iain Turner 3 4